جاذبه های طبیعی و گردشگری رامسر، عروس شهرهای ایران

شهر رامسر با لقب عروس شهرهای ایران شناخته می شود و به دلیل ماهیت اقتصادی و اجتماعی چشمگیر خود، یک شهر جذاب و مقصدی برای گردشگری است.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ @ ۱۴:۳۸
18

رامسر یکی از شهرهایی است که برای درک زیبایی و جذابیت آن باید ساعت ها وقت صرف بازدید از آن کنید. شهر رامسر با لقب عروس شهرهای ایران شناخته می شود و به دلیل ماهیت اقتصادی و اجتماعی چشمگیر خود، یک شهر جذاب و مقصدی برای گردشگری است. این شهر در جنوب دریای خزر و شمال رشته کوه البرز واقع شده و در شرق استان گیلان و غرب شهرستان تنکابن قرار دارد. رامسر در غربی ترین قسمت استان مازندران واقع شده اما در گذشته بخشی از استان گیلان بود و به همین دلیل امروزه ساکنان محلی این شهر به زبان گیلکی صحبت می کنند.

آب و هوای رامسر

این شهر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان معتدل است. حداکثر رطوبت سالانه در این شهر 90% است. بهترین فصل سفر به رامسر بهار و تابستان است زیرا در پاییز و زمستان بارش باران و برف می تواند سفر شما را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از چشمگیرترین مناطق این شهر، بلوار اصلی آن یعنی بلوار معلم است که به مرکز شهر رامسر متصل می شود. این بلوار دارای چشم انداز زیبا و خاصی است که ارزش بارها قدم زدن را دارد.

گنبد سلطانیه، بزرگترین گنبد آجری جهان

جاذبه های طبیعی شهر رامسر

جاذبه های طبیعی شهر رامسر 

چشمه های طبیعی

در این شهر چشمه های آبی وجود دارد که حاوی گوگرد هستند. آب این چشمه ها گاز دار است و بر اساس طب سنتی، دارای اثرات درمانی زیادی است. بسیاری از مسافران برای بهره مندی از خواص این چشمه های طبیعی به رامسر سفر کرده اند.

تله کابین گوندولا

یکی از جاذبه های شهر رامسر تله کابین گوندولا است که از میان کوه های سرسبز این شهر می گذرد. تله کابین رامسر مسافت دو کیلومتر را طی می کند که این مسیر چشم اندازی فوق العاده به شما ارائه می دهد.

روستای جواهر ده

روستای جواهر ده

جواهر ده یکی از زیباترین روستاهای رامسر است که در گذشته مردم محلی آن را جور ده می نامیدند به به معنای روستای بلند بود. جاده پیچ در پیچ منتهی به جواهر ده دارای مناظر طبیعی منحصر به فردی است که لحظاتی فراموش نشدنی برای مسافران فراهم می کند. بهتر است در فصل بهار یا تابستان به روستای جواهر ده سفر کنید چون این روستا دوهزار متر بالاتر از سطح دریا واقع شده و در فصل پاییز و زمستان به دلیل بارش برف، معمولا جاده منتهی به روستا شرایط مناسبی برای رانندگی ندارد.

جالب است بدانید بخشی از نبردهای میرزا کوچک خان جنگلی، انقلابی و ملی گرای گیلانی در این روستا رخ داده و به همین دلیل روستای جواهر ده از لحاظ تاریخی نیز از ارزش بالایی برخوردار است.

با تونل آکواریوم بندرانزلی آشنا شوید.

جاذبه ها و آثار فرهنگی رامسر

کاخ موزه رامسر یکی از جاذبه های فرهنگی شهر رامسر است که مردم محلی آن را موزه کاسپین نیز می نامند.  این موزه در وسط یک باغ 30 هکتاری قرار دارد و سبک معماری آن تلفیقی از معماری ایرانی و اروپایی است. این سبک معماری در دوره پهلوی اول بسیار رواج داشت زیرا در این دوره معماری غربی تاثیر زیادی بر معماران ایرانی می گذاشت.  اگر به تاریخ و فرهنگ علاقه مند هستید پیشنهاد می شود حتما از باغ و کاخ پهلوی اول و باغ 30 هکتاری بازدید کنید چون نقاشی ها، کنده کاری ها و فرش های دستبافی در این مجموعه نگهداری می شوند که می توانند شما را شگفت زده کنند.

جاذبه های فرهنگی رامسر

از دیگر جاذبه های شهر رامسر می توان به هتل قدیمی آن اشاره کرد. این هتل بین جنگل و دریا ساخته شده و دارای معماری کلاسیک ایرانی است. این هتل چهار ستاره اتاق هایی با دید جنگل و دریا دارد که در دو ساختمان با قدمت های متفاوت قرار گرفته اند. ساختمان اول در سال 1933 و ساختمان دوم در سال 1967 ساخته شده اند. یکی از معروف ترین قسمت های شهر رامسر بلوار منتهی به هتل است که هنگام قدم زدن در آن حس می کنید که در حال نگاه کردن به عکسی از یک عکاس حرفه ای هستید.

برای رزرو اقامتگاه در رامسر کلیک کنید.