کشتی یونانی، معروفترین جاذبه گردشگری جزیره کیش

کشتی یونانی کیش در سال های گذشته به یکی از پربازدید ترین جاذبه های این جزیره تبدیل شده است.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ @ ۱۴:۳۹
14

کشتی یونانی کیش در سال های گذشته به یکی از پربازدید ترین جاذبه های این جزیره تبدیل شده است. گردشگران زیادی برای مشاهده غروب آفتاب در کنار کشتی یونانی به جزیره کیش سفر می کنند و از منظره فوق العاده آن بازدید می کنند. این کشتی نماد برجسته جزیره کیش در اغلب تصاویر و تیزرهای تبلیغاتی است.

تاریخچه کشتی یونانی

کشتی یونانی تاریخچه و گذشته جالبی دارد که بسیاری از مردم از آن آگاهی ندارند. کشتی یونانی یک کشتی پوسیده و قدیمی است که در غرب جزیره و در قسمت های کم عمق آن واقع شده است. این جاذبه گردشگری، بقایای یک کشتی باری به نام " خولا اف " است که در سال 1943 در اسکاتلند ساخته شده است. این کشتی در طول دوران فعالیت خود در سراسر جهان به حرکت درآمده و مالکان آن به طور مرتب تغییر کرده اند. سرانجام زمانی که این کشتی زمین گیر شد، یونانی بود و به همین دلیل امروزه به نام کشتی یونانی شناخته می شود. در سال 1966، کشتی یونانی زمین گیر شد و با وجود تلاش های بسیار برای بیرون کشیدن و بازگرداندن آن به دریا، کشتی از آن منطقه خارج نشد و برای همیشه در همان ناحیه ماند.

طبق تحقیقات انجام شده این کشتی هنگام بازگشت، یعنی هنگام حرکت به سمت یونان زمین گیر شده است. گفتنی است که این کشتی حدود 7061 تن وزن و 136 متر طول دارد.

امروزه در اطراف کشتی یونانی طیف گسترده ای از امکانات رفاهی و تفریحی وجود دارد که می تواند شما را ساعت ها سرگرم کند. رستوران هایی با غذاهای با کیفیت، کافی شاپ و چندین جایگاه برای اجاره دوچرخه از جالب ترین امکاناتی هستند که در اطراف این جاذبه گردشگری به چشم می خورند. اگر برای بازدید از کشتی یونانی به جزیره کیش سفر کردید، پیشنهاد می شود این کار را در زمان غروب آفتاب انجام دهید چون دیدن غروب آفتاب در کنار این کشتی منظره زیبایی را به وجود می آورد که هر بازدید کننده ای را شگفت زده خواهد کرد.

تالاب استیل آستارا

جاذبه های گردشگری کیش

بهترین زمان بازدید از کشتی یونانی

از آنجا که جزیره کیش در بندر لنگه در استان هرمزگان قرار گرفته است، بهترین زمان بازدید از آن ماه های سرد سال است و بهتر است فصل پاییز یا زمستان را برای سفر به این منطقه انتخاب کنید. از دیگر جاذبه های جزیره کیش نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازدید از شهر باستانی حریره

پارک دلفین ها

باغ پرندگان

ساحل مرجانی

ساحل مریم

آکواریوم کیش

سعدیه، آرامگاه شاعر بزرگ ایران