بهترین شهرهای ایران برای مسافرت - قسمت اول

شهرهای امپراطوری های سابق ایران، مسجد های با شکوه، شاهکارهای معماری و عجایب طبیعی، توریست ها و مسافران را برای بازدید از این گنجینه های دست اول دچار سردرگمی می کنند.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ @ ۱۵:۱۸
90

شهرهای امپراطوری های سابق ایران، مسجد های با شکوه، شاهکارهای معماری و عجایب طبیعی، توریست ها و مسافران را برای بازدید از این گنجینه های دست اول دچار سردرگمی می کنند. در ایران از دریای خزر تا خلیج فارس اماکن تاریخی، فرهنگی و مناطق گردشگری طبیعی بیشماری وجود دارد. در این مقاله تعدادی از بهترین شهرهای ایران را برای مسافرت و بازدید معرفی خواهیم کرد.

بهترین شهرها برای مسافرت

اصفهان

 

اصفهان یکی از دو شهر اصلی در جذب توریست و مسافر بوده و از مهمترین شهرهای ایران است که به همین دلیل "نصف جهان" نامیده می شود. مسجد امام با تقارن و خوشنویسی های فوق العاده و مسجد شیخ لطف الله با گنبدهای بلند به بهترین نحو معماری اسلامی را به نمایش می گذارند. از طرفی وجود 11 پلی که از روی زاینده رود می گذرند، فضای رمانتیک و فوق العاده ای ایجاد می کنند. قدم زدن در بازار اصفهان مانند قدم زدن در یک موزه طبیعی است که به شما امکان مشاهده طرز ساخت برخی از مهمترین صنایع دستی اصفهان را می دهد.

شیراز

شیراز

 

شیراز شهر عشق، هنر و باغ هایی زیبا است، شهر حافظ و سعدی، دو تن از محبوب ترین شاعرهای ایرانی که حتی گوته ( Goethe ) نیز از طرفداران آنان بوده است و آرامگاه آنان بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جذب کرده و تحت تاثیر قرار می دهد. از سوی دیگر یک عمارت سه طبقه در وسط باغ ارم، درختان نخل و سرو، رزهای قرمز و جریان آب، همگی از جذابیت های این شهر هستند که شما را به بازدید از آن وسوسه می کنند.

 

پاسارگاد

پاسارگاد و پرسپولیس

 

اگرچه امروزه پاسارگاد تفاوت زیادی با روزهای گذشته دارد اما با این حال می توان گفت تا زمانی که زادگاه امپراطوری باستانی ایران را مشاهده نکرده باشید ایران را ندیده اید. در سرزمین پادشاهان بزرگ ایران قدم بزنید، غرق در عظمت مقبره های باشکوه شوید و از نقش و نگارهای حکاکی شده بر روی صخره ها شگفت زده شوید. لازم است تا برای بازدید از این مکان از یک راهنمای محلی کمک بگیرید تا شما را با تاریخ و گذشته این بناهای فوق العاده آشنا کنند.

 

بهترین شهرهای ایران برای مسافرت و بازدید ( بخش دوم )