بهترین شهرهای ایران برای مسافرت - قسمت دوم

شهرهای امپراطوری های سابق ایران، مسجد های با شکوه، شاهکارهای معماری و عجایب طبیعی، توریست ها و مسافران را برای بازدید از این گنجینه های دست اول دچار سردرگمی می کنند.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ @ ۱۵:۵۰
92

شهرهای امپراطوری های سابق ایران، مسجد های با شکوه، شاهکارهای معماری و عجایب طبیعی، توریست ها و مسافران را برای بازدید از این گنجینه های دست اول دچار سردرگمی می کنند. در ایران از دریای خزر تا خلیج فارس اماکن تاریخی، فرهنگی و مناطق گردشگری طبیعی بیشماری وجود دارد. در این مقاله تعدادی از بهترین شهرهای ایران را برای مسافرت و بازدید معرفی خواهیم کرد.

یزد

 

یزد دارای سه مشخصه بسیار جالب است: مردمی مهربان، فرهنگ باستانی و غذای خوشمزه. شهر یزد به شهر بادگیرها معروف است و در میان کویر قرار دارد، این شهر بهترین مکان برای آشنا شدن با دین زرتشت و دین اسلام مدرن است. اگرچه گرمای زیاد و تابش نور خورشید ساختمان های رسی را خشک کرده است اما با وجود کولرها جای نگرانی بابت دمای هوای داخل ساختمان ها نیست. خورشید در این شهر دائم در حال تابش است که همین امر زمستان را به بهترین فصل برای بازدید از یزد تبدیل کرده است. در سفر به یزد، بازدید از زورخانه این شهر را که تنها باشگاه ورزشی باستانی در کشور است که بانوان هم می توانند از آن استفاده کنند را از دست ندهید.

یزد

کاشان

 

کاشان به خانه های تاریخی مربوط به قرن 18 مانند خانه عامری یا خانه بروجردی معروف است. کاشان دارای مجموعه ای از شاهکارهای معماری و تاریخی است که هر کسی را ترغیب به بازدید از این شهر می کند. از زیباترین جاذبه های شهر کاشان می توان به حمام سلطان امیر احمد، مسجد آقا بزرگ و کاروانسرای تیمچه امین الدوله در بازار اشاره کرد. اگر قصد دارید تا بین راه تهران و اصفهان توقفی داشته باشید، انتخاب یکی از خانه های تاریخی و زیبای کاشان می تواند گزینه خوبی برای اقامت باشد.

کاشان

تهران

 

ایرانی های سراسر کشور حتی برای یک بار این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند که وجود اکثر شرکت های بزرگ بین المللی در تهران، این شهر بزرگ را بسیار با اهمیت کرده است. تعداد زیادی از موزه ها و مکان های جالب در تهران وجود دارد که توجه علاقه مندان به تاریخ را به خود جلب می کنند و به شما کمک می کنند تا با تاریخ و فرهنگ این کشور به خوبی آشنا شوید. زمانی که به اندازه کافی در شهر زمان گذراندید و از شلوغی و ازدحام شهر خسته شدید، می توانید از فضای زیبا و دلپذیر دربند یا توچال برای فرار از ازدحام شهر استفاده کنید.

تهران

قشم

 

قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس و یک منطقه آزاد است که ورود به آن احتیاجی به ویزا ندارد. این جزیره دارای شگفتی های طبیعی فوق العاده ای مانند: دره ستارگان، غار نمکدان، جنگل حرا و منطقه پرندگان مهاجر. نوع لباس های ساکنان این جزیره و فرهنگ خاص آن ها نیز از موارد قابل توجه در این جزیره است. در لیست نقاط دیدنی و جذاب ایران، قشم جایگاهی ویژه و به خصوص دارد.

قشم

بهترین شهرهای ایران برای مسافرت - قسمت اول