وسایل غیر مجاز در سفر با هواپیما – بخش اول

بدیهی است با توجه به تجربیات قبلی خود در مسافرت، تمایل دارید همیشه لوازم ضروری خود را همراه داشته باشید.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ @ ۲۰:۱۷
101

بدیهی است با توجه به تجربیات قبلی خود در مسافرت، تمایل دارید همیشه لوازم ضروری خود را همراه داشته باشید. اما گاهی اوقات پس از آماده کردن آن ها و زمان ورود به هواپیما، به دلیل مسائل امنیتی مجبور می شوید تا از برخی لوازم ضروری خود چشم پوشی کنید. برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند، حیاتی است که قبل از بستن چمدان و آماده کردن لوازم از لیست وسایلی که همراه داشتن آن ها در هواپیما غیرمجاز است اطلاع داشته باشید.

معمولا سوالاتی که در خصوص همراه داشتن وسایل در هواپیما پرسیده می شود بسیار متنوع است. برای مثال از " در هواپیما چه مقدار مایعات می توانم همراه خود داشته باشم؟ " تا سوالات عجیب و غیر معقول.

در ادامه این مطلب یک لیست منتخب از متداول ترین سوال و جواب هایی که در رابطه با همراه داشتن وسایل در هواپیما پرسیده می شود را مشاهده خواهید کرد.

همراه داشتن فندک در هواپیما

آیا همراه داشتن فندک در هواپیما مجاز است؟

مطمئنا در صورتی که بدانید مسافری که کنار شما نشسته است، فندکی همراه خود دارد که قابلیت استفاده به عنوان سلاح را دارد احساس خوبی نخواهید داشت.

کاملا قابل درک است که چرا قوانین سخت گیرانه ای در خصوص همراه داشتن فندک در هواپیما وجود دارد. اگر سیگار می کشید لازم نیست نگران این قانون باشید چون بر اساس قوانین تعیین شده همراه داشتن فندک های گازی و ساده در هواپیما مانعی ندارد. اگرچه مجاز هستید تا فندک را در کیف دستی یا جیب خود داشته باشید اما باید توجه کنید که نباید از آن استفاده کنید یا از جیب خود خارج کنید.

با این قوانینی که برای همراه داشتن فندک وجود دارد احتمالا باید این سوال به ذهنتان رسیده باشد که اصلا چرا باید فندک را همراه خود به داخل هواپیما ببرید.

آیا می توانم در هواپیما غذا همراه خود داشته باشم؟

قوانین همراه داشتن غذا در هواپیما

تمام غذاهایی که همراه خود دارید مانند بقیه وسایل کنترل می شوند. برای اطمینان از اینکه می توانید با غذا وارد هواپیما شوید، بهتر است با قوانین مرتبط با همراه داشتن غذا در هواپیما آشنا شوید. زمانی که می خواهید غذا ها را بسته بندی کنید باید از قوانین شرکت هواپیمایی مورد نظر خود درباره همراه داشتن غذا مطلع شوید. طبق قوانین تعیین شده همراه داشتن خوراکی های ژله ای و مایعات بیشتر از 100 میلی لیتر در هواپیما مجاز نیست.

می توانید خوراکی هایی مانند سبزیجات، میوه ها، کیک، شیرینی، اسنک، استیک و دیگر غذاهای جامد را در ظرفی مطمئن و مناسب همراه خود داشته باشید. باید توجه داشته باشید که ژله ها، روغن، سس یا ماست از غذاهای مجاز نیستند و همراه داشتن آن ها در هواپیما ممنوع است.