وسایل غیرمجاز در سفر با هواپیما – بخش دوم

همه ما می خواهیم تا هنگام رسیدن به مقصد نهایی ظاهری خوب و مناسب داشته باشیم و این موضوع برای بسیاری از خانم ها به معنای استفاده مختصر از لوازم آرایشی است که معمولا پس از پروازهای طولانی بیشتر مشاهده می شود.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ @ ۲۰:۵۵
111

همه ما می خواهیم تا هنگام رسیدن به مقصد نهایی ظاهری خوب و مناسب داشته باشیم و این موضوع برای بسیاری از خانم ها به معنای استفاده مختصر از لوازم آرایشی است که معمولا پس از پروازهای طولانی بیشتر مشاهده می شود.

با توجه و رعایت قانونی که در مورد حمل مایعات در هواپیما ذکر شد، می توانید لوازم آرایشی مایع مانند لاک ناخن، مرطوب کننده ها و خط چشم را همراه خود داشته باشید. باید توجه داشته باشید که حجم این لوازم نباید بیشتر از 100 میلی لیتر باشد و باید در ظرفی پلاستیکی و با اندازه ای مناسب قرار داده شوند.

لازم به ذکر است برای همراه داشتن لوازم بهداشتی مانند صابون های مایع، خمیر دندان، مسواک و ژل های حالت دهنده مو نیز باید قانون حمل مایعات را رعایت کنید. بسیاری از این لوازم بهداشتی و اسپری ها در سایزهای مناسب برای حمل در هواپیما وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. ضمنا همراه داشتن لوازم آرایشی غیر مایع در هواپیما مانند رژ لب، محدودیتی ندارد.

باتری های مجاز برای همراه داشتن در هواپیما

 

بدیهی است که همه ما در طول سفر از لپ تاپ، موبایل، دوربین و ... استفاده می کنیم. استفاده از این لوازم در طول پرواز به مسافران کمک می کند تا سفر بهتری را تجربه کنند اما قانون هایی برای حمل باتری در هواپیما وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنید. همراه داشتن باتری برخی وسایل در هواپیما مانند باتری انواع ماشین ممنوع است اگرچه باتری ویلچر از این قانون مستثنی است. به هرحال اگر باید باتری خاصی را در هواپیما همراه خود داشته باشید، بهتر است آن را به گونه ای مناسب بسته بندی کنید.

همراه داشتن حیوانات خانگی در هواپیما

همراه داشتن سگ در هواپیما

اگر می خواهید تا حیوان خانگی خود را همراه خود به داخل هواپیما ببرید لازم است تا شرکت هواپیمایی ای را انتخاب کنید که از قوانین حمل حیوانات خانگی آن اطلاع داشته باشید. همراه داشتن حیوانات در بعضی از شرکت های هواپیمایی با توجه به نوع و اندازه حیوان خانگی شما، مجاز است. به طور کلی اگر می خواهید حیوان خانگی خود را همراه خود به داخل هواپیما ببرید باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید:

  • اندازه حیوان خانگی
  • نوع و اندازه وسیله حمل کننده حیوان
  • خلق و خو و رفتار حیوان خانگی خود