مزایا و جذابیت های مسافرت با قطار - بخش دوم

در بخش اول همین مقاله با برخی از مزایای مسافرت با قطار مانند صرفه جویی در هزینه ها، حمل چمدان های بیشتر، عدم معطلی در صف های بازرسی و ... آشنا شدید.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ @ ۲۰:۵۲
112

در بخش اول همین مقاله با برخی از مزایای مسافرت با قطار مانند صرفه جویی در هزینه ها، حمل چمدان های بیشتر، عدم معطلی در صف های بازرسی و ... آشنا شدید. اگر می خواهید با مزایای دیگر مسافرت با قطار نسبت به روش های دیگر آشنایی پیدا کنید، این مطلب را مطالعه کنید.

 

ایستگاه های واقع در شهر

 

در حالی که فرودگاه ها معمولا در حاشیه شهر قرار دارند، اغلب ایستگاه های قطار در مراکز شهرها واقع شده اند. اگر علاقه ای به طی کردن مسیری طولانی برای رسیدن به فرودگاه و صرف هزینه زیاد برای تاکسی های فرودگاه ندارید، می توانید از ایستگاه های قطار استفاده کنید و پس از پیاده شدن از قطار در زمان کوتاهی به هتل برسید.

 

سازگاری با محیط زیست

 

انرژی که در قطار، در هر مایل صرف جابجایی مسافر می شود بسیار کمتر از هواپیما یا خودرو است و همین ویژگی قطار را به یکی از سازگارترین وسایل نقلیه با محیط زیست تبدیل کرده است. دی اکسید کربنی که از طریق قطار در محیط زیست منتشر می شود نسبت به هواپیما آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند و دلیل این اتفاق این است که هواپیما دی اکسید کربن را مستقیما در قسمت بالای اتمسفر تخلیه می کند. نکته دیگری که در این زمینه می توان به آن اشاره کرد این است که به طور کل صنعت قطار نسبت به تغییرات قیمت سوخت پایدارتر از دیگر روش های حمل و نقل است و این ویژگی می تواند برگ برنده این صنعت نسبت به دیگران باشد.

مسافرت با قطار

راحتی و آرامش

 

به جای دست و پنجه نرم کردن با صندلی های کوچک و فضای محدود هواپیما یا تحمل پیچ های جاده در مسافرت های زمینی با خودرو می توانید از آرامش و راحتی قطار استفاده کنید. قطار یکی از کم استرس ترین و راحت ترین روش های حمل و نقل است که در مسافرت با آن می توانید از فضای داخلی قطار نیز استفاده کنید.

 

فراتر از یک حمل و نقل ساده

 

هواپیماها شما را به طور مستقیم از مبدا به مقصد منتقل می کنند بدون اینکه بتوانید از مسیر و آن چه بین مبدا و مقصد است اطلاع پیدا کنید، در حالی که مسافرت با قطار، خود یکی از بخش های جذاب و دوست داشتنی سفر است. تصور دیدن منظره های زیبا و رنگ های مختلف در فصل های سال، می تواند یکی از دلایلی باشد که باعث می شود مسافرت با قطار را به مسافرت با هواپیما ترجیح دهید.