چیزهایی که نباید پس از سفر به خانه خود بیاورید

همانطور که برخی از تجربیات سفر بسیار ارزشمند هستند، برخی دیگر تاحدودی ناخوشایند و ناپسند هستند که در این مقاله مهمترین آن ها را معرفی خواهیم کرد.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ @ ۲۰:۰۱
58

سوغاتی ها و تجریباتی که در سفر کسب کرده اید معمولا مهم ترین چیزهایی هستند که از سفر همراه خود می آورید. این تجربیات و سوغاتی ها گاهی اوقات علاوه بر ارزشمند بودن، اهمیت ویژه ای برای شما دارند و به بخشی از زندگی شما تبدیل می شوند. همانطور که برخی از تجربیات بسیار ارزشمند هستند، برخی دیگر تاحدودی ناخوشایند و ناپسند هستند که در این مقاله مهمترین آن ها را معرفی خواهیم کرد.

 

سکه و پول

 

نگه داشتن واحدهای پولی کشورهای دیگر کار درستی نیست مگر اینکه دارای کلکسیون پول و سکه کشورهای دیگر باشید که در این صورت هم می دانید که نمی خواهید از آن پول ها استفاده کنید. بهتر است بخش عمده پول خود را در مسافرت خرج کنید و با جیب های خالی یا حداقل با پول کم برگردید.

 

چیزهایی که ممکن است مشکلات امنیتی داشته باشند

 

همانطور که می دانید همراه داشتن بعضی از وسایل در هواپیما غیر مجاز است پس بهتر است زمانی که می خواهید چمدان های خود را برای بازگشت از سفر ببندید، توجه کنید که وسایل شما از لحاظ امنیتی مشکلی نداشته باشند.

مسافرت

لهجه مصنوعی

 

بعضی از مسافران بین المللی هنگام سفر از جمله ها و کلمات زبان آن کشور استفاده می کنند و ممکن است پس از بازگشت به خانه تصور کنند که می توانند با لهجه آن زبان و آن کشور صحبت کنند. صحبت کردن با لهجه اروپایی پس از دو هفته سفر به اروپا کار جالبی نیست و اگر می خواهید تا زبان کشوری را یاد بگیرید بهتر است روی گسترش دایره لغات آن زبان تمرکز کنید.

چیزهایی که دیگر به آن احتیاج ندارید

 

دلیلی ندارد تا لوازم مصرفی مانند خمیر دندان و چیزهایی که دیگر به آن ها نیاز ندارید را همراه خود به خانه ببرید. اگر فکر می کنید وسیله شما برای شخص دیگری مفید است آن را اهدا کنید و در غیر این صورت قبل از خروج از هتل آن وسیله را به سطل زباله بسپارید.

 

حشرات

 

سعی کنید هنگام بازگشت از سفر و قبل از بستن چمدان ها، لباس ها و وسایل خود را به خوبی بررسی کنید تا از آوردن حشرات به خانه جلوگیری کنید. وجود حشرات در چمدان ها می تواند بسیار ناخوشایند باشد به خصوص اگر برای از بین بردن آن ها مجبور باشید از روش های سخت استفاده کنید.

وسایل غیر قانونی

 

ممکن است همراه داشتن بعضی وسایل در آمستردام یا اروگوئه مجاز باشد اما همان وسایل در اسپانیا یا سوئد غیر قانونی باشد. برخی اوقات همراه داشتن لوازم غیر قانونی در کشورهای مختلف می تواند دردسر ساز شده و جریمه سنگینی داشته باشد پس بهتر است هنگام بستن چمدان این موارد را در نظر بگیرید.