7 محصول مهم و ضروری برای حفظ سلامتی در سفر

اگر تمام طول سال را برای مسافرت و تعطیلات انتظار کشیدید، بهتر است آن را با مریض شدن خراب نکنید.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ @ ۱۵:۳۵
68

اگر تمام طول سال را برای مسافرت و تعطیلات انتظار کشیدید، بهتر است آن را با مریض شدن خراب نکنید. انتخاب و اضافه کردن چند وسیله مهم به لوازم سفر، به شما کمک می کند تا از بیماری ها و مشکلاتی که معمولا گریبان گیر مسافران می شود در امان بمانید. در ادامه 7 مورد از مهمترین لوازمی که به حفظ سلامت شما در سفر کمک می کنند را معرفی خواهیم کرد.

جعبه کمک های اولیه

 

همراه داشتن یک جعبه کمک های اولیه کوچک که شامل باند، گاز استریل و دیگر لوازم مورد نیاز باشد کاری هوشمندانه است، به خصوص اگر سفر شما به گونه ای باشد که بیشتر در طبیعت باشید و به دکتر دسترسی نداشته باشید. اگر قصد دارید جعبه کمک های اولیه را در کوله پشتی و داخل هواپیما ببرید باید به نکات امنیتی و اینکه آیا محتویات آن برای همراه داشتن در داخل هواپیما مجاز است یا خیر توجه کنید.

جعبه کمک های اولیه

محافظ گوش مخصوص پرواز

 

برای کسانی که تجربه گوش درد پس از پرواز را دارند استفاده از محافظ های گوش مخصوص پرواز که فشار را متعادل می کنند گزینه ای مناسب است. این محافظ ها برای رانندگی در ارتفاعات مناطق کوهستانی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

جعبه قرص های روزانه

 

بدیهی است که در سفر نیز باید برنامه روزانه مصرف داروهای خود را رعایت کنید. تغییر برنامه روزانه و گاهی اوقات تغییر ساعت در کشورهای مختلف می تواند شما را در مصرف داروها با مشکل مواجه کند که با استفاده از جعبه قرص های روزانه می توانید این مشکل را حل کنید.

جعبه قرص های روزانه

کرم ضد آفتاب

 

سوختگی در اثر تابش آفتاب و درد و سوزش ناشی از آن از عوارض تابش مستقیم و طولانی مدت آفتاب است که گاهی اوقات می تواند به گرمازدگی منجر شود. اگر می خواهید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، بهتر است برندی را انتخاب کنید که فاقد مواد شیمیایی مضر باشد.

 

ژل ها و دستمال های ضدعفونی کننده

 

اگر بدانید یک هواپیما تا چه حد می تواند دارای میکروب و عوامل بیماری زا باشد دلیل استفاده از این ژل و دستمال ها را متوجه خواهید شد. استفاده از ژل های ضدعفونی کننده برای زمانی که برای شستن دست ها به آب دسترسی ندارید، انتخاب مناسبی است.

ژل های ضد عفونی کننده

تصفیه کننده آب

 

اگر تجربه سفر به شهرها یا کشورهایی که آب آشامیدنی در آن کمیاب است را داشته باشید دلیل وجود تصفیه کننده آب در این لیست را می دانید. استفاده از تصفیه کننده آب در جاهایی که آب آشامیدنی ندارند بسیار مهم است.

 

حشره کش

 

پشه ها، کنه ها و دیگر حشرات موذی می توانند منتقل کننده بیماری های خطرناکی نظیر مالاریا باشند. اگر به منطقه ای سفر می کنید که حشرات زیادی در آن وجود دارد، بهتر است همراه داشتن حشره کش را فراموش نکنید.