چگونه با ترس از پرواز روبرو شویم؟ - قسمت اول

اگر از پرواز می ترسید نگران نباشید چون شما جزو یک چهارم از کل جمعیت افرادی هستید که هنگام سفر با هواپیما، ترس از پرواز را تجربه کرده اند.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ @ ۲۰:۱۲
83

اگر از پرواز می ترسید نگران نباشید چون شما جزو یک چهارم از کل جمعیت افرادی هستید که هنگام سفر با هواپیما، ترس از پرواز را تجربه کرده اند. کسانی که از پرواز می ترسند معمولا قبل از پرواز شرایط آب و هوایی را بررسی می کنند و همواره خود را در حال ورود به هواپیما تصور می کنند که همین کار باعث افزایش استرس و اضطراب در آن ها می شود. ممکن است همه چیز در هواپیما از جای تنگ و محدود برای نشستن گرفته تا عدم اطلاع از شرایط محیطی باعث شود تا شما بیشتر احساس ترس و اضطراب داشته باشید اما با نکاتی که در این مطلب ذکر می شوند، می توانید بر ترس خود غلبه کنید.

با نحوه کار هواپیما آشنا شوید

 

یکی از مهمترین دلایلی که باعث ایجاد ترس از پرواز می شود این است که اکثر مردم از اینکه هواپیماها چگونه قادر به پرواز کردن هستند اطلاعی ندارند. این در حالی است که همانطور که زیردریایی ها برای زیرآب و ماشین ها برای جاده ها طراحی شده اند، هواپیماها نیز به گونه ای طراحی شده اند که در آسمان بهترین کارایی و امنیت را داشته باشند.

مطلب تصادفی: مسجد گوهرشاد مشهد

ترس از پرواز

به خلبان اعتماد کنید

 

درک اینکه پرواز بدون ترس چقدر می تواند لذت بخش باشد ساده نیست اما خلبان ها از کسانی هستند که شور و علاقه خاصی به کار خود دارند. این افراد با دقت بالا انتخاب می شوند و دوره آموزش آن ها چندین سال طول می کشد تا به جایی که در حال حاضر هستند برسند. لازم به ذکر است که هر 6 ماه یکبار تست کاملی از مهارت خلبان ها در پرواز گرفته می شود.

غلبه بر ترس از پرواز

نگران چاله های هوایی نباشید

 

چاله های هوایی اگرچه ناخوشایند هستند اما الزاما خطرناک نیستند. تمامی چاله های هوایی به دلیل شرایط جوی به وجود می آیند و باعث ایجاد مشکل نمی شوند زیرا هواپیماها به گونه ای طراحی شده اند که در مقابل سخت ترین چاله های هوایی هم مقاومت کنند. در هنگام مواجهه با این مشکل تنها کافی است برای حفظ امنیت خود کمربند ایمنی را ببندید.

افکار منفی را کنترل کنید

 

فکر کردن به فاجعه ها هنگام پرواز بسیار آسان است. برای مثال فکر کردن به اینکه اگر بال هواپیما دچار مشکل شود یا یکی از موتورها از کار بیفتند چه می شود. این افکار، استرس و ترس را در شما افزایش می دهند و بهتر است برای کاهش ترس از این افکار دوری کنید و به نکات مثبت فکر کنید. مثلا خود را در زمانی تصور کنید که از هواپیما خارج شده اید و بدون هیچ مشکلی به مقصد رسیده اید.