چگونه با ترس از پرواز روبرو شویم؟ - قسمت دوم

ممکن است همه چیز در هواپیما از جای تنگ و محدود برای نشستن گرفته تا عدم اطلاع از شرایط محیطی باعث شود تا شما بیشتر احساس ترس و اضطراب داشته باشید.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ @ ۱۸:۵۹
58

ممکن است همه چیز در هواپیما از جای تنگ و محدود برای نشستن گرفته تا عدم اطلاع از شرایط محیطی باعث شود تا شما بیشتر احساس ترس و اضطراب داشته باشید اما با نکاتی که در این مطلب ذکر می شوند، می توانید بر ترس خود از پرواز غلبه کنید.

روی تنفس خود تمرکز کنید

 

زمانی که بتوانید تنفس خود را کنترل کنید می توانید بر ترس و اضطراب خود غلبه کنید. اگر حتی قبل از پرواز احساس ترس و اضطراب کردید، بر روی تنفس خود متمرکز شوید به گونه ای که دم و بازدم شما هشت ثانیه طول بکشد. اگرچه این روش بسیار ساده است اما کمک زیادی به کنترل ترس کرده و در حفظ آرامش به شما کمک می کند.

به چیزهای دیگر فکر کنید

 

یکی از روش هایی که در کنترل اضطراب و ترس موثر است فکر کردن به چیزهای دیگر و اصطلاحا پرت کردن حواس خودتان است. انداختن یک دست بند لاستیکی دور مچ دست و کشیدن آن می تواند یک راهکار ساده برای بازگشت به زمان حال و عدم فکر کردن به اتفاقات ناخوشایند و دلهره آور باشد.

غلبه بر ترس از پرواز

با خدمه هواپیما صحبت کنید

 

علت اصلی حضور خدمه پرواز در هواپیما حفظ آرامش و امنیت شما است. اجازه دهید تا خدمه هواپیما بدانند که شما هنگام پرواز دچار ترس و اضطراب می شوید و از پرسیدن سوال درباره مسائلی که از بابت آن ها نگران هستید خجالت نکشید. نکته مهم و قابل توجه دیگر این است که وجود نویز و صداهای مختلف در هواپیما به معنای وجود مشکل یا نقص در هواپیما نیست و باید در این شرایط آرامش خود را حفظ کنید.

یاد بگیرید چگونه با ترس خود مقابله کنید

 

هر شخصی با قرار گرفتن در موقعیت های خاص ممکن است ترس و اضطراب را تجربه کند اما اگر بدانید چگونه باید با این ترس مقابله کنید، در موقعیت های مختلف احساس بهتری خواهید داشت. از تکنیک های تنفس و تکنیک های پرت کردن حواس استفاده کنید، برای گردش خون بهتر در هواپیما راه بروید و همیشه برای زمانی که در هواپیما هستید برنامه ای برای سرگرم کردن خود داشته باشید و هیچ وقت بدون سرگرمی وارد هواپیما نشوید.

 

با اهداف کوچک و واقع گرایانه شروع کنید

 

سعی نکنید تا ترس خود را با یک مسافرت طولانی با هواپیما از بین ببرید. تجربه پروازهای کوتاه و حتی فکر کردن به اینکه پروازهای شما با امنیت و بدون مشکل فرود می آیند می تواند در کنترل ترس و اضطراب بسیار تاثیر گذار باشد.