داروهایی که باید در مسافرت همراه خود داشته باشید

تفاوتی ندارد که سفر شما طولانی است یا کوتاه، زمانی که در حال بستن چمدان ها هستید یکی از مهمترین چیزهایی که باید در انتخاب آن ها دقت کنید داروها هستند.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ @ ۲۰:۵۹
74

تفاوتی ندارد که سفر شما طولانی است یا کوتاه، زمانی که در حال بستن چمدان ها هستید یکی از مهمترین چیزهایی که باید در انتخاب آن ها دقت کنید داروها هستند. علاوه بر داروهایی که به صورت روزانه از آن ها استفاده می کنید، باید داروهایی که احتمال می دهید به آن ها احتیاج پیدا کنید را نیز همراه خود داشته باشید. البته باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که علاوه بر در نظر گرفتن عوارض جانبی داروها، مصرف برخی از آن ها ممکن است پیامدهای ناخوشایندی داشته باشند خصوصا برای کودکان، زنان باردار، افرادی که به دارو آلرژی دارند و کسانی که استفاده از داروهای دیگر با داروهای خودشان تداخل ایجاد می کند ( تداخل دارویی ). در این مطلب مهمترین داروهایی که باید در سفر همراه خود داشته باشید را معرفی خواهیم کرد.

داروهای جلوگیری از لخته شدن خون

 

ترومبوز وریدی یک مشکل جدی است که موجب لخته شدن خون در قسمت پاها می شود که معمولا پس از پروازهای طولانی مدت رخ می دهد. بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق، راه رفتن در هواپیما و ایجاد کمی کشش در بدن است.

 

دریازدگی

 

دریازدگی حالت پیچیده ای است معمولا در اثر تکان های پی در پی وسیله نقلیه و در پی آن تکان خوردن اجزای گوش داخلی به وجود می آید. داروی Dramamine و Bonine، دو دارویی هستند که برای رفع مشکل دریازدگی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

عفونت گوش و سینوس ها

 

عفونت گوش و سینوس ها از عوارض جانبی شایع در مسافرت های هوایی هستند. به خصوص اگر قبل از سفر، سرماخورده باشید یا آلرژی داشته باشید. استفاده از اسپری های مخصوص مجرای تنفسی می تواند از ابتلا به عفونت های تنفسی جلوگیری کرده و حس ناخوشایند سرماخوردگی یا آلرژی را کاهش دهد.

مشکلات خواب

 

قرص خواب یکی از موارد مهمی است که در مسافرت های طولانی باید همراه خود داشته باشید. صداهای بلند، صندلی های نامناسب و بسیاری از موارد دیگر باعث می شوند تا نتوانید به راحتی بخوابید. بسیاری از کسانی که در مسافرت، مسافت طولانی‌ای را طی می کنند، برای حل این مشکلات از قرص خواب استفاده می کنند.

قرص خواب در مسافرت

اگرچه بهتر است قبل از مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید اما اگر این امکان وجود نداشت، خواندن اطلاعات درج شده روی دارو می تواند شما را از عوارض جانبی احتمالی یا تداخل با داروهای دیگر آگاه کند.