4 اتفاق ناخوشایند که سفر شما را خراب می کنند

رخ دادن بعضی اتفاقات ناخوشایند در سفر می تواند تعطیلات شما را به کلی نابود کند. مطمئنا شما هم جزو کسانی هستید که قبل از مسافرت طرح و برنامه خاصی را برای دوران تعطیلات و سفر خود آماده می کنند.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ @ ۲۲:۰۳
86

رخ دادن بعضی اتفاقات ناخوشایند در سفر می تواند تعطیلات شما را به کلی نابود کند. مطمئنا شما هم جزو کسانی هستید که قبل از مسافرت طرح و برنامه خاصی را برای دوران تعطیلات و سفر خود آماده می کنند، اما اگر با اتفاق ناخوشایندی مانند گم شدن پاسپورت یا آسیب های فیزیکی مثل شکستن دست روبرو شوید، چگونه با آن برخورد خواهید کرد. در این مطلب می توانید راهکارهایی مناسب برای اتفاقات ناخوشایندی که ممکن است در طول سفر رخ دهند پیدا کنید.

 

گم شدن پاسپورت

 

یکی از کابوس های هر مسافری باز کردن و جست و جوی کوله پشتی یا کیف پول برای پیدا کردن پاسپورت گم شده است. تفاوتی ندارد که پاسپورت خود را گم کرده باشید یا آن را از شما دزدیده باشند، همراه نداشتن پاسپورت می تواند برای شما مشکل ساز شود.

در صورتی که موفق به پیدا کردن پاسپورت خود نشدید، با پلیس تماس بگیرید و خود را به سفارت برسانید. در سفارت باید با شخصی که مسئول صدور پاسپورت های اضطراری است ملاقات کنید و گم شدن پاسپورت را به او گزارش دهید. لازم به ذکر است پاسپورت های اضطراری برای مدت کوتاهی معتبر هستند و پس از بازگشت، لازم است تا برای دریافت پاسپورت جدید اقدام کنید.

 

جا ماندن از پرواز

 

بسیار غیر منصفانه است که یک پرواز ممکن است ساعت ها تاخیر داشته باشد و بابت آن هیچ توضیح و عذرخواهی‌ای مطرح نشود اما در صورتی که شما چند دقیقه دیر تر به فرودگاه برسید از پرواز جا می مانید. اگرچه جا ماندن از پرواز شما را به کلی از برنامه ریزی ای که داشتید عقب می اندازد اما با مراجعه به شرکت هواپیمایی مورد نظر می توانید با پرواز بعدی همان روز و اگر ممکن نبود با اولین پرواز روز بعد به مقصد خود برسید.

 

مسافرت با هواپیما

گم کردن چمدان ها

 

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است در سفر رخ دهد این است که پس از پرواز منتظر تحویل گرفتن چمدان ها باشید و با وجود اینکه چمدان خود را برای راحت تر پیدا کردن با یک نوار رنگی علامت گذاری کردید، نتوانید آن را پیدا کنید. برای اینکه از گم شدن چمدان ها در فرودگاه جلوگیری کنید هرگونه برچسب یا تگ غیرعادی که ممکن است در پروسه اسکن کردن چمدان ها اختلال ایجاد کند را جدا کنید و لوازم ضروری و مدارک مهم خود را در یک کیف همراه خود داشته باشید.

بیماری یا جراحت در طول سفر

 

بیمار شدن در کشوری که پزشکان آن به زبان شما صحبت نمی کنند، از نحوه پذیرش در بیمارستان های آن اطلاع ندارید و از امکانات رفاهی خانه خود دور هستید می تواند دردسر ساز باشد. اگر سابقه بیماری خطرناک دارید بهتر است قبل از سفر، آدرس سفارت و مراکز درمانی مناسب در مقصد مورد نظر را تهیه کنید. اگر داروی ضروری خاصی را استفاده می کنید و در طول سفر آن را گم کردید بهتر است سریعتر از پزشک خود برای خرید دارو کمک بگیرید و اگر در هتل اقامت دارید، این مشکل را با کارکنان در میان بگذارید.