9 مورد از مهمترین کارهای روز اول سفر - قسمت دوم

24 ساعت اول از زمانی که چمدان های خود را در مقصد روی زمین می گذارید می تواند بسیار هیجان انگیز یا دلسرد کننده باشد.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ @ ۱۶:۵۴
56

24 ساعت اول از زمانی که چمدان های خود را در مقصد روی زمین می گذارید می تواند بسیار هیجان انگیز یا دلسرد کننده باشد. داشتن یک برنامه مناسب برای انجام کارها و پیشروی طبق برنامه می تواند به شما در داشتن تجربه ای خوب و جذاب کمک کند. در این مطلب 9 مورد از مهمترین کارهایی که باید در اولین روز سفر خود انجام دهید را بررسی خواهیم کرد.

 

عکس بگیرید

 

چشم های شما در ساعات اولیه حضور در یک مکان جدید، سوژه های عکاسی زیبایی را مشاهده می کنند که ممکن است در روزهای بعد آن سوژه ها برای شما عادی شوند پس اگر می خواهید عکس هایی جذاب داشته باشید، بهتر است ساعات اولیه رسیدن به مقصد را به عکاسی اختصاص دهید تا سوژه های عکاسی جذاب را از دست ندهید.

لوازم الکترونیکی خود را شارژ کنید

 

زمانی که وارد اتاق خود می شوید اولین کاری که باید انجام دهید این است که لوازم الکترونیکی خود را شارژ کنید. ممکن است گاهی اوقات با توجه به شرایط محلی که در آن قرار دارید به آداپتور یا مبدل خاصی احتیاج داشته باشید، پس بهتر است در ساعات اولیه رسیدن به مقصد، به ابن موضوع توجه داشته باشید تا قبل از تمام شدن شارژ وسایل الکترونیکی بتوانید وسایلی نیاز دارید تهیه کنید.

دیگران را از رسیدن به مقصد آگاه کنید

 

اگر به تنهایی سفر می کنید بهتر است پس از رسیدن به مقصد یکی از دوستان یا نزدیکان خود را مطلع کنید و شماره تماس هتل را در اختیار او بگذارید تا در صورت لزوم بتواند با شما تماس بگیرد.

وضعیت آب و هوا را بررسی کنید

وضعیت آب و هوا

ممکن است این مورد بسیار ساده به نظر برسد اما مسافران زیادی در طول سفر از شرایط بد آب و هوایی آسیب دیده اند. آب و هوای نامناسب می تواند برنامه سفر شما را به کلی تحت تاثیر قرار دهد، درحالی که می توانید با آگاهی از وضعیت آب و هوا قبل از شروع سفر، برنامه خود را با وضعیت آب و هوایی تنظیم کنید.

از وسایل با ارزش خود مراقبت کنید

 

جیب کت، چمدان یا کیف دستی هیچ کدام محلی امن برای نگهداری اشیا با ارزش شما نیستند. اگر در طول سفر وسایل با ارزشی همراه خود دارید که دارای اهمیت زیاد یا قیمت بالایی هستند، بهتر است آن ها را به صندوق امانات هتل تحویل دهید یا وسایل خود را در محلی امن در اتاق یا هرجای دیگری که فکر می کنید برای نگهداری آن ها مناسب است قرار دهید.