توصیه های بهداشتی برای حفظ سلامتی در سفر

بیمار شدن در طول سفر یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند سفر شما را به تجربه ای تلخ تبدیل کند. با رعایت نکات بهداشتی که در این مطلب به آن ها اشاره می شود می توانید از بیمار شدن در طول سفر پیشگیری کنید.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ @ ۲۱:۲۹
49

بیمار شدن در طول سفر یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند سفر شما را به تجربه ای تلخ تبدیل کند. با رعایت نکات بهداشتی که در این مطلب به آن ها اشاره می شود می توانید از بیمار شدن در طول سفر پیشگیری کنید.

عدم استفاده از غذاهای فاسد

مسمومیت غذایی در سفر

اصلی ترین دلیل بیماری و مسمومیت در سفر استفاده از غذاهای ناسالم و فاسد است. حتی اگر ترجیح می دهید برای تغذیه در سفر، غذایی که در خانه آماده کرده اید را همراه خود ببرید، بهتر است آن غذا شامل مواد فاسد شدنی مثل لبنیات، گوشت خام یا تخم مرغ نباشد و در صورت امکان برای حمل غذا از یخدان استفاده کنید.

باید توجه داشته باشید که همیشه نمی توانید غذاهای مسموم را از طریق بو و مزه تشخیص دهید به همین دلیل بهتر است غذاهایی که بیش از 3 روز در یخچال مانده اند و غذاهایی که بیش از 2 ساعت در هوای معتدل یا گرم بوده اند را مصرف نکنید. اگر می خواهید از غذاهای کنسرو شده استفاده کنید حتما توجه داشته باشید که قوطی کنسرو برآمده یا فرو رفته نباشد و حتما آن را قبل از مصرف 20 دقیقه در آب جوش بجوشانید.

لیست میراث جهانی یونسکو در ایران

عدم استفاده از آب آلوده

توصیه های بهداشتی در سفر

مصرف آب آلوده علاوه بر مسمومیت می تواند باعث بیماری های دیگری مثل بیماری های ویروسی، هپاتیت و حتی وبا شود. برای جلوگیری از مسمومیت توسط آب آلوده بهتر است از آب معدنی یا آب فریز شده شهری که به مرور زمان ذوب می شود استفاده کنید.

اگر با اتوبوس سفر می کنید بهتر است یک لیوان شخصی همراه خود داشته باشید و در غیر این صورت به هیچ وجه از لیوان های پلاستیکی یا شیشه ای که در اتوبوس قرار دارند استفاده نکنید.

جاذبه های گردشگری پرطرفدار و دیدنی

رعایت نکات مهم بهداشتی

 

یکی دیگر از مهمترین عوامل بیماری در طول سفر آلوده بودن دست ها است. اگر دستتان به دستگیره سرویس بهداشتی یا جاهایی که از تمیز بودن آن ها مطمئن نیستید برخورد کرد، باید سریعا دست خود را بشوئید. برای شستشوی دست ها بهتر است به جای استفاده از صابون جامد، از صابون مایع استفاده کنید.

رعایت نکات ایمنی در رستوران های بین راهی اهمیت ویژه ای دارد. بهتر است در رستوران های بین راهی که از کیفیت غذای آن ها اطمینان ندارید، از مواد غذایی پخته نشده مثل سالاد و سبزی استفاده نکنید.

نکاتی برای جلوگیری از بیماری در سفر