نکات مهم در انتخاب یک تور مسافرتی خوب و مناسب

انتخاب یک تور مناسب از میان آژانس هایی که خدمات گوناگون و مختلفی با نرخ های متفاوت به شما ارائه می دهند کار ساده ای نیست.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ @ ۱۸:۴۹
60

انتخاب یک تور مناسب از میان آژانس هایی که خدمات گوناگون و مختلفی با نرخ های متفاوت به شما ارائه می دهند کار ساده ای نیست. برای تصمیم گیری صحیح و انتخاب بهترین گزینه باید اطلاعاتی را مورد بررسی قرار دهید که در این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد.

برخی از آژانس ها تنها فروشنده بلیت هستند و برخی دیگر علاوه بر فروش بلیت خدمات مرتبط به تور را نیز انجام می دهند. آژانس هایی که خدمات مربوط به تور را انجام می دهند خود به دو دسته تقسیم می شوند، آژانس هایی که خود برگزار کننده تور هستند و آنهایی که واسطه فروش تور و نماینده یک آژانس داخلی دیگر هستند.

غار یخی چما، یک غار شگفت انگیز و دیدنی

در رابطه با تورهای خارجی بعضی از آژانس ها با یک کارگزار در کشور مقصد قرارداد دارند و مسافران را در اختیار آن ها می گذارند. بعضی دیگر با یک کارگزار در کشور مقصد قرارداد دارند، اما در طول سفر یک لیدر از خودشان می فرستند و از کارگزار، یک لیدر محلی می خواهند و کارگزار علاوه بر لیدر، کار های کشور مقصد مانند رزرو هتل را هم انجام می دهد. بهتر است بعد از آشنایی با مشخصات تور یک آژانس با کمی تحقیق و جستجوی اینترنتی صحت گفته های آژانس دار را بسنجید و ببینید توری که به شما معرفی کرده اند واقعا امکانات گفته شده را دارد یا خیر.

تور مسافرتی

محل اقامت و امکانات رفاهی نامناسب

بعضی از برگزار کننده های تور به منظور کسب سود بیشتر، کیفیت خدمات و امکانات را پایین می آورند به گونه ای که ممکن است محل اقامت نتواند گردشگران را راضی کند. یکی از مهمترین ویژگی هایی که هر آژانس مسافربری باید داشته باشد این است که انتخاب هتل را صرفا به دلیل تخفیف هایی که برخی هتل ها می دهند انجام ندهد و ملاک انتخاب هتل، سرویس های مناسب و امکانات رفاهی خوب برای مسافران باشد.

مقاصد فاقد جذابیت

گاهی اوقات فروشندگان تور مقصدی را به شما معرفی می کنند و سعی دارند شما را متقاعد کنند که این مقصد تجربه منحصر به فردی را برای شما به همراه خواهد داشت. اگر برای اولین بار قصد سفر به جایی را دارید بهتر است با کمی تحقیق و پرس و جو از ویژگی های آن مقصد مانند آداب و رسوم، فرهنگ، آب و هوا و ... آگاهی پیدا کنید.

باغ شاهزاده ماهان

بیمه های سلامت

بهتر است تحقیق کنید که بیمه سلامت شما شامل چه مواردی می شود و در صورت بروز مشکل چگونه و تحت چه شرایطی از شما حمایت می کند. بهتر است برای اطمینان ریز خدمات بیمه ای را به صورت مکتوب از آژانس مسافرتی دریافت کنید.

راهنمای فارسی زبان

وجود راهنمای فارسی زبان در تور ها یکی از بهترین ویژگی های یک تور است اما باید توجه داشته باشید که اگر تعداد مسافران زیاد باشد راهنما نمی تواند وقت زیادی را به شما اختصاص دهد پس بهتر است به این مورد اعتماد نکرده و در سفر از مترجم های آنلاین و دیکشنری هم کمک بگیرید.