آماده کردن خودرو برای سفر در زمستان - قسمت دوم

اگرچه مسافرت در زمستان ممکن است سخت و خطرناک به نظر برسد اما اگر به اندازه کافی به خودرو خود رسیدگی کنید می توانید تجربه ای دوست داشتنی و هیجان انگیز رقم بزنید.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ @ ۲۰:۲۴
38

اگرچه مسافرت در زمستان ممکن است سخت و خطرناک به نظر برسد اما اگر به اندازه کافی به خودرو خود رسیدگی کنید می توانید تجربه ای دوست داشتنی و هیجان انگیز رقم بزنید. در ادامه مطلب نکاتی درباره رسیدگی به خودرو و آماده کردن آن برای مسافرت های زمستانی را می خوانید که با رعایت آن ها می توانید از بروز مشکلاتی که سفر شما را با خطر مواجه می کنند جلوگیری کنید.

المنت های شیشه و سیستم گرمایی خودرو را چک کنید

 

رطوبت موجود در داخل خودرو که به دلیل تنفس یا دلایل دیگر به وجود می آید باعث ایجاد بخار روی شیشه های خودرو می شود که این بخار با محدود کردن دید شما می تواند خطرساز باشد. چک کردن المنت های شیشه که باعث از بین رفتن بخار شیشه ها می شوند یکی از مهمترین کارهایی است که قبل از سفر باید انجام دهید. در ضمن بهتر است از سالم بودن بخاری خودرو اطمینان حاصل کنید چون سرمای هوای داخل خودرو تمرکز شما را هنگام رانندگی کاهش می دهد.

استفاده از ضد یخ

 

ضد یخ از یخ زدن مایعات داخل خودرو جلوگیری می کند. برای استفاده از ضد یخ حتما باید میزان مناسب آن را با توجه به مقدار آب رادیاتور داخل خودرو بریزید تا از یخ زدن آب جلوگیری کند. در صورتی که میزان ضد یخ استفاده شده کم باشد ممکن است آب رادیاتور یخ بزند و باعث خرابی واشر سرسیلندر شود که در این صورت باید از یدک کش برای حرکت دادن خودرو کمک بگیرید.

با آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی آشنا شوید.

از لاستیک های مناسب استفاده کنید

 

رانندگی در جاده های خیس و برفی می تواند تصادف های خطرناکی را در پی داشته باشد پس بهتر است قبل از سفر توانایی لاستیک های خود را برای مقابله با این شرایط آب و هوایی در نظر بگیرید. نکته دیگر توجه به میزان فشار هوای لاستیک ها است چون در صورتی که لاستیک باد زیادی داشته باشد سطح اصطکاک آن با جاده کمتر می شود. اگر در مناطقی با زمستان های شدید زندگی می کنید بهتر است از لاستیک های مخصوص برف و یخ استفاده کنید و استفاده از زنجیر چرخ را فراموش نکنید.

کنترل روغن

 

وظیفه روغن، روانکاری و جلوگیری از ایجاد اصطکاک در خودرو است و باید توجه داشت که میزان غلظت روغن تاثیر زیادی بر کارایی موتور دارد. از آنجا که در زمستان به دلیل سرمای هوا غلظت روغن افزایش می یابد بهتر است قبل از سفر روغنی استاندارد و با غلظت کمتر بخرید یا اینکه با توجه به دفترچه راهنمای خودرو یک روغن مناسب برای خودروی خود انتخاب کنید.

از سالم بودن باتری مطمئن شوید

مسافرت در زمستان

در زمستان به دلیل اینکه موتور شرایط سخت تری برای کار کردن دارد، فشار بیشتری به باتری وارد می شود و اگر باتری شما بیشتر از 4 سال عمر کرده باشد ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند. اکثر باتری ها دارای علامتی هستند که زمان تعویض یا شارژ مجدد آن را مشخص می کند. درون باتری نیز مایعی وجود دارد که باید کنترل شود و در صورتی که میزان آن از حد تعیین شده کمتر بود، باید مقدار آن را با آب مقطر افزایش دهید.

میدان نقش جهان، معروفترین جاذبه توریستی اصفهان