توصیه هایی برای خوابیدن در هواپیما - قسمت اول

فضای کم، رفت و آمد مسافران، صدای فیلم و بازی های ویدئویی، گریه کودکان، نور خورشید که از پنجره های کنار هواپیما به صورت شما می تابد و استرس پرواز و چاله های هوایی، عواملی هستند که خواب در هواپیما را به امری غیرممکن تبدیل می کنند.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ @ ۲۱:۳۹
32

فضای کم، رفت و آمد مسافران، صدای فیلم و بازی های ویدئویی، گریه کودکان، نور خورشید که از پنجره های کنار هواپیما به صورت شما می تابد و استرس پرواز و چاله های هوایی، عواملی هستند که خواب در هواپیما را به امری غیرممکن تبدیل می کنند. اگر در مسافرت های هوایی خود با مشکل خواب دست و پنجه نرم می کنید نگران نباشید چون بسیاری از مسافران این مشکل را تجربه کرده اند. انتخاب صندلی مناسب و ایجاد تغیراتی کوچک در عادت ها و کارهایی که حین پرواز انجام می دهید، به شما کمک می کند که راحت تر بخوابید. نکات مهم برای خوابیدن در هواپیما را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

صندلی خود را هوشمندانه انتخاب کنید

خوابیدن در هواپیما

موقعیت صندلی شما در هواپیما یکی از مهترین فاکتورهایی است که تاثیر زیادی در راحت خوابیدن در هواپیما دارد. سعی کنید صندلی کنار پنجره را انتخاب کنید چون در این صورت رفت و آمد دیگران در هواپیما شما را آزار نمی دهد و مجبور نیستید زمانی که دیگران می خواهند از سرویس بهداشتی استفاده کنند از جای خود بلند شوید تا آن ها بتوانند عبور کنند.

اگرچه فضای صندلی آخر هر ردیف نسبت به دیگر صندلی ها بیشتر است اما رفت و آمد مسافران و شکل خاص صندلی می تواند برای شما مشکل ساز شود. ناحیه دیگری که بهتر است از آن دوری کنید ردیف آخر صندلی ها است چون معمولا ردیف آخر نزدیک سرویس بهداشتی قرار دارد و رفت و آمد مسافران می تواند مزاحم خواب شما شود.

کشتی یونانی، معروفترن جاذبه کیش

سبک سفر کنید

 

اگر دو کیف بزرگ با خود حمل می کنید ممکن است مجبور باشید یکی از آن ها را زیر پای خود بگذارید که با این کار فضای کوچک خود را کوچک تر می کنید. سعی کنید سبک سفر کنید و لوازم ضروری خود را در یک کیف قرار دهید و وسایلی را که ممکن است در طول سفر به آن ها احتیاج پیدا کنید را در محفظه پشت صندلی جلویی قرار دهید. قرار دادن وسایل در محفظه پشت صندلی به دلایل امنیتی با محدودیت هایی همراه است و در صورت انجام این کار ممکن است خدمه پرواز از شما بخواهند که وسایل خود را از آن محفظه خارج کنید. می توانید وسایل کوچک و سبک مثل عینک یا موبایل و به طور کل وسایلی که باعث بسته شدن مسیر رفت و آمد دیگر مسافران نمی شوند را در محفظه پشت صندلی قرار دهید.

کافئین مصرف نکنید

 

خوابیدن در هواپیما بسیار مشکل است به خصوص اگر پرواز شما در روشنایی روز باشد. عامل دیگری که می تواند خوابیدن را در هواپیما مشکل تر کند مصرف کافئین است. اگر برای خوردن یک فنجان قهوه وسوسه شدید بهتر است قبل از پرواز این کار را انجام ندهید و آب میوه و آب را جایگزین آن کنید تا شرایط سخت خوابیدن در هواپیما برای شما دشوار تر نشود.

بازار تبریز، قدیمی ترین بازار خاورمیانه