توصیه هایی برای خوابیدن در هواپیما - قسمت دوم

فضای کم، رفت و آمد مسافران، صدای فیلم و بازی های ویدئویی، گریه کودکان، نور خورشید که از پنجره های کنار هواپیما به صورت شما می تابد و استرس پرواز و چاله های هوایی،عواملی هستند که خواب در هواپیما را به امری غیرممکن تبدیل می کنند.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ @ ۱۸:۴۳
34

فضای کم، رفت و آمد مسافران، صدای فیلم و بازی های ویدئویی، گریه کودکان، نور خورشید که از پنجره های کنار هواپیما به صورت شما می تابد و استرس پرواز و چاله های هوایی،عواملی هستند که خواب در هواپیما را به امری غیرممکن تبدیل می کنند.

اگر در مسافرت های هوایی خود با مشکل خواب دست و پنجه نرم می کنید نگران نباشید چون بسیاری از مسافران این مشکل را تجربه کرده اند. انتخاب صندلی مناسب و ایجاد تغیراتی کوچک در عادت ها و کارهایی که حین پرواز انجام می دهید، به شما کمک می کند که راحت تر بخوابید. نکات مهم برای خوابیدن در هواپیما را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

از نور دور بمانید

توصیه هایی برای خوابیدن در هواپیما

نور صفحه نمایش ها، چراغ خواب ها، روشنایی کابین و حتی نور خورشید که به صورت شما می تابد می توانند از خوابیدن شما جلوگیری کنند. همراه داشتن یک چشم بند خواب به شما کمک می کند که با وجود روشن بودن فضای داخل هواپیما، بتوانید بخوابید. اگرچه بعضی از شرکت های هواپیمایی این چشم بندها را در اختیار مسافران قرار می دهند اما بهتر است که در مسافرت یک چشم بند شخصی همراه خود داشته باشید.

از داروهای خواب آور کمک بگیرید

 

اگرچه مصرف هر دارویی بدون عوارض نیست و باید با مشورت پزشک انجام شود اما داروهایی هستند که با کمترین عوارض می توانند در خوابیدن به شما کمک کنند.

ملاتونین: مصرف ملاتونین به شما در داشتن خوابی راحت کمک می کند. میزان ملاتونین با افزایش سن، کاهش می یابد و دلیل اینکه معمولا افراد مسن تر کمتر از جوان تر ها می خوابند همین است.

درامامین: درامامین دارویی برای بیماری حرکتی است که به راحتی می توانید آن را تهیه کنید اما باید توجه داشته باشید که این دارو شما را بسیار خواب آلود خواهد کرد. در صورتی که مدت زمان پرواز شما کوتاه است و پس از آن احتیاج دارید که کاملا هوشیار باشید، بهتر است از این دارو استفاده نکنید.

بازار تبریز، قدیمی ترین بازار خاورمیانه

از بالش گردنی استفاده کنید

 

بسیاری از کسانی که پروازهای طولانی را تجربه می کنند از بالش های گردنی استفاده می کنند. در صورتی که یک بالش گردنی مناسب انتخاب کنید که سر شما را در موقعیتی مناسب قرار دهد، می توانید شانس خود را برای داشتن خوابی آرام افزایش دهید. معمولا بالش های گردنی که قسمت پشت آن ها دارای ضخامت بیشتری است، گردن شما را بهتر پوشش می دهند و راحت تر هستند.

از هدفون مناسب استفاده کنید

 

گوش دادن به موسیقی های آرام می تواند پیشنهاد خوبی برای راحت تر خوابیدن باشد. استفاده از هدفون و یک موسیقی ملایم به شما کمک می کند تا از صدای موتورهای هواپیما و دیگر صداهایی که آرامش شما را بهم می زنند در امان بمانید. برای اینکه بهترین نتایج را از انجام این کار بگیرید، بهتر است از هدفون های استاندارد و مناسب استفاده کنید.

کشتی یونانی، معروفترن جاذبه کیش