کوچکترین کشورهای جهان از لحاظ وسعت - قسمت اول

تصور بسیاری از ما از یک کشور، منطقه ای بسیار بزرگ با جمعیت زیاد است در حالی که کشورهایی وجود دارند که بسیار کوچک تر از تصور ما هستند

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ @ ۲۱:۴۵
32

تصور بسیاری از ما از یک کشور، منطقه ای بسیار بزرگ با جمعیت زیاد است در حالی که کشورهایی وجود دارند که بسیار کوچک تر از تصور ما هستند به گونه ای که ممکن است مساحت آن ها با مساحت یک شهر کوچک از کشوری دیگر برابر باشد که اکثرا در اروپا هستند. کشورهای زیادی هستند که مساحت آن ها از 400 کیلومتر مربع کمتر است. 10 کشور کوچک جهان، روی هم مساحتی معادل 1491 کیلومتر دارند که این مساحت از مساحت شهر تگزاس با 1625 کیلومتر مربع کمتر است.

این کشورها با حکومت و فرهنگ مختص خود معمولا از ثروتمندترین و جذاب ترین کشورهای دنیا هستند. در این مطلب با 10 کشور کوچک در جهان آشنا خواهید شد.

مالت

کشور مالت

مالت یک کشور جزیره ای است که در دریای مدیترانه واقع شده است. مالت از 3 جزیره کوچک به نام های گزو، کامینو و مالت که بزرگترین آن ها است، تشکیل شده است. این کشور کوچک جمعیتی بیش از 450 هزار نفر دارد که باعث شده به یکی از متراکم ترین کشور ها تبدیل شود. مالت یک مقصد توریستی و گردشگری است که آسمانی آفتابی، ساحل های جذاب، تاریخ غنی و شب های دوست داشتنی و پر جنب و جوش دارد.

 

مالدیو

مالدیو

یکی از مقاصد گردشگری که محبوبیت زیادی در بین گردشگران دارد مالدیو است که یکی از کوچکترین کشورها در آسیا از لحاظ وسعت و جمعیت است. این کشور متشکل از هزار و صد جزیره مرجانی کوچک است که مالدیو را به یکی از پراکنده ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. این کشور در گذشته مستعمره امپراطوری های زیادی همچون امپراطوری پرتغالی ها، هلندی ها، آلمان ها و ... بوده اما در نهایت در سال 1965 تبدیل به کشوری مستقل شد. مالدیو به خاطر داشتن ساحل هایی با شن های سفید و آبی شفاف به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای توریست ها تبدیل شده است.

با میراث جهانی یونسکو در ایران آشنا شوید.

 

سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نویس از اولین جزیره هایی هستند که مستعمره اروپایی ها شدند. سنت کیتس و نویس با مساحت 261 کیلومتر مربع، از کوچکترین کشورهای دنیا است. اقتصاد این کشور بر پایه جذب توریست، کشاورزی و صنایع کوچک است. این کشور سایت های غواصی فوق العاده ای دارد که امکان بازدید از جاذبه ها و محیط زیست دریا را برای توریست ها فراهم می کند.

 

جزایر مارشال

جزایر مارشال

جزایر مارشال که به طور رسمی، جمهوری جزایر مارشال نامیده می شود. کشوری جزیره ای است که در دریاهای آزاد قرار دارد و تقریبا بین هاوایی و استرالیا است و قسمتی از میکرونزی محسوب می شود. محیطی که اطراف این جزیره را پوشانده، تنوع زیستی فوق العاده ای دارد و دارای بیش از 800 گونه ماهی و 160 گونه مرجان است. کشور جزایر مارشال 181 کیلومتر مربع مساحت دارد.

 

لیختن اشتاین

لیختن اشتاین

کشوری با زبان آلمانی که به طور کامل در آلپ ( بین سوئیس و استرالیا ) واقع شده است. لیختن اشتاین ثروتمندترین کشور دنیا بر اساس جمعیت بوده که کمترین نرخ بیکاری را دارد. رسیدن به لیختن اشتاین کمی دشوار است چون فرودگاه اختصاصی ندارد و برای رسیدن به این کشور باید به فرودگاه زوریخ در سوئیس رفته و از آن جا وارد این کشور شد. کشور لیختن اشتاین 160 کیلومتر مربع مساحت دارد و هنوز هم توسط شاهزاده اداره می شود.

بخش دوم مطلب کوچکترین کشورهای جهان را بخوانید.