جاذبه های گردشگری پر طرفدار و دیدنی در ایران

کشور ایران 22 اثر از لیست میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است و علاوه بر آن، مناطق گردشگری و دیدنی زیادی دارد که تصمیم گیری برای انتخاب مقصد را دشوار می کند.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ @ ۲۱:۲۱
35

کشور ایران 22 اثر از لیست میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است و علاوه بر آن، مناطق گردشگری و دیدنی زیادی دارد که تصمیم گیری برای انتخاب مقصد را دشوار می کند.

پرسپولیس و پاسارگاد

پرسپولیس

پرسپولیس و پاسارگاد از آثاری هستند که از آن ها به عنوان معرف کشور ایران یاد می شود و هر دوی آن ها از میراث جهانی یونسکو هستند. پرسپولیس در 518 سال قبل از میلاد و توسط داریوش اول ساخته شده است. ستون های بزرگ و زیبا و دروازه های تاثیر گذار پرسپولیس شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد و با مشاهده آن ها می توانید به بزرگی و عظمت امپراطوری ایران باستان پی ببرید. این جاذبه تاریخی در 62 کیلومتری شهر شیراز قرار دارد.

پاسارگاد که از دیگر جاذبه های تاریخی ایران است توسط کوروش کبیر امپراطور ایران ساخته شد که امروزه یکی از میراث جهانی یونسکو محسوب می شود. پاسارگاد به پایتخت کوروش تبدیل شد که دارای امپراطوری ای با فرهنگ های مختلف بود. مقبره کوروش بالای شش سنگ بزرگ و در دشت مرغاب واقع شده است که در 50 کیلومتری شمال پرسپولیس قرار دارد.

باغ های ایرانی، نمادی از فرهنگ و تمدن کشور

میدان نقش جهان و مسجد شیخ لطف الله

میدان نقش جهان

یکی از جذابترین و زیباترین شهرهای ایران اصفهان است که همیشه یکی از گزینه های سفر توریست ها بوده است. اصفهان در دوران صفویه پایتخت ایران بوده و به همین دلیل در کل شهر می توان آثار هنری و معماری فوق العاده ای را مشاهده کرد. یکی از زیباترین جاذبه های شهر اصفهان میدان نقش جهان است که علاوه بر اینکه جزو میراث جهانی یونسکو است، دومین میدان بزرگ در دنیا محسوب می شود. علاوه بر میدان نقش جهان، مسجد شیخ لطف الله نیز از جاذبه هایی است که زیبایی های آن هر توریستی را شگفت زده می کند.

با سازه های آب رسانی شوشتر آشنا شوید

شهر تاریخی یزد

یزد

یزد یک شهر در قسمت مرکزی ایران می باشد که دلیل جذابیت آن واقع شدن در وسط کویر است. یزد به شهر بادگیرها معروف بوده و دلیل آن وجود بادگیرهای متعدد در این شهر است. این بادگیر ها هوا را به صورت مستقیم وارد خانه ها می کنند و تهویه هوا را به صورت طبیعی انجام می دهند. علت ساخت بادگیرها در این شهر، خنک نگه داشتن خانه ها در هوای گرم بیابان است.

بیستون، اثر باستانی مهم و با شکوه ایران

مسجد چوبی نیشابور

مسجد چوبی نیشابور

در اطراف شهر نیشابور مسجدی وجود دارد که به علت ساخته شدن با چوب، نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا منحصر به فرد است. مسجد چوبی نیشابور اگرچه تماما از چوب ساخته شده اما در مقابل زلزله تا 8 ریشتر مقاوم است. تمامی قسمت های مسجد چوبی نیشابور حتی ستون ها، از چوب ساخته شده اند اما با این حال این مسجد کاملا مقاوم در مقابل فرو ریختن است.