تونل آکواریوم بندر انزلی، مجموعه ای زیبا از آبزیان

اگر علاقه مند به تماشای گونه های مختلف ماهی ها و سایر موجودات زیر آب هستید، بازدید از تونل آکواریوم بندر انزلی پیشنهادی مناسب برای شما است.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ @ ۱۴:۴۰
25

شمال کشور ایران مملو از جاذبه های طبیعی است که همین امر این منطقه را به یکی از مقاصد گردشگری مهم در کشور تبدیل کرده است. جذابیت شمال کشور تنها به جاذبه های طبیعی محدود نمی شود. اخیرا مکان های مدرن زیادی در این ناحیه ساخته شده اند که همگی از جذابیت بالایی برخوردار هستند. یکی از این جاذبه های مدرن بزرگترین تونل آکواریوم ایران در بندر انزلی است که بعد از آکواریوم اصفهان و آکواریوم کیش، مدرن ترین آکواریوم کشور محسوب می شود. این تونل آکواریوم تا کنون گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است به خصوص کسانی که به ماهی ها و آبزیان علاقه مند هستند.

برای رزرو ویلا در بندرانزلی کلیک کنید.

تونل آکواریوم انزلی

 

بندرانزلی یکی از مهمترین بنادر در ساحل دریای خزر است که از سال 2005 به طور رسمی فعالیت هایی در زمینه توسعه گردشگری، توسعه زیر ساخت های تفریحی، ارائه خدمات رفاهی و امکانات متنوع در آن صورت گرفته است. در سال 2017 ساخت و ساز و توسعه زیرساخت های تفریحی و گردشگری توسط مدیر عامل منطقه با سرمایه گذاری 30 میلیون یورو صورت پذیرفت. این توسعه و ساخت و ساز در زمینه جذب گردشگر موجب شد تا بندر انزلی سالانه پذیرای بیش از 3 میلیون گردشگر باشد.

به گفته مدیر طراحی شرکت سازنده این آکواریوم (Bilge pakis) در بندر انزلی، این سازه از موفق ترین و متفاوت ترین پروژه هایی است که این شرکت موفق به انجام آن شده است. تونل آکواریوم بندر انزلی که با 40 متر طول، طولانی ترین آکواریوم کشور است، از زمان شروع به کار گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. داخل آکواریوم علاوه بر گونه های مختلف ماهی، قسمت های جذاب دیگری مثل باغ خزندگان، پارک تفریحی، سینمای چند بعدی، سوئیت های مسکونی، رستوران، کافی شاپ و ... وجود دارد.

پرسپولیس، جلوه تمدن ایران باستان

 

تونل آکواریوم انزلی

امکانات تونل آکواریوم انزلی

 

این آکواریوم علاوه بر جذابیت و زیبایی خیره کننده ای که دارد، از امنیت بالایی برخوردار است. تجهیزات و تکنولوژی ساخت این آکواریوم از ترکیه وارد شده است و به منظور حفظ امنیت گردشگران و بازدیدکنندگان، در ساخت آن از شیشه هایی با ضخامت 18 سانتی متر استفاده شده است.

در این آکواریوم تعداد زیادی از گونه های مختلف آبزیان نگهداری می شوند که از جذاب ترین آن ها می توان به کوسه ماهی ها اشاره کرد. در آکواریوم انزلی هشت هزار ماهی وجود دارد که اکثر آن ها از خلیج فارس و دیگر نقاط دنیا گردآوری شده اند.

اگر علاقه مند به تماشای گونه های مختلف ماهی ها و سایر موجودات زیر آب هستید، بازدید از تونل آکواریوم بندر انزلی پیشنهادی مناسب برای شما است.

با بسطام و خرقان، مهد عرفان ایران آشنا شوید.