جاذبه های توریستی و گردشگری شهر شیراز - بخش دوم

در این مطلب محبوب ترین مناطق توریستی و جاذبه های گردشگری شهر شیراز را به شما معرفی خواهیم کرد.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ @ ۱۰:۲۲
23

شهر شیراز با تکیه بر فرهنگ غنی چند هزار ساله و مراکز توریستی و گردشگری خود به یکی از مقاصد گردشگری محبوب توریست های خارجی و ایرانی تبدیل شده است. اگرچه می توانید در یک روز از جاذبه های برجسته شهر شیراز بازدید کنید اما اگر تصمیم دارید تا با جذابیت های این شهر به طور کامل آشنا شوید، لازم است چندین روز را به این سفر اختصاص دهید. در این مطلب محبوب ترین مناطق توریستی و جاذبه های گردشگری شهر شیراز را به شما معرفی خواهیم کرد.

روستای قلات

روستای قلات

روستای قلات در ارتفاعات کوه های زاگرس واقع شده و با درختان چند هزارساله و بناهای تاریخی خود، به یکی از مقاصد گردشگری محبوب در میان توریست ها تبدیل شده است. چشم انداز و جلوه های طبیعی این روستا منحصر به فرد است و در فصول مختلف جلوه های زیبایی را به ارمغان می آورد. در میان بافت طبیعی و بی نظیر روستای قلات، کلیسایی قدیمی وجود دارد که در گذشته محل عبادت مسیحیان ساکن در این منطقه بوده است که امروزه به دلیل مهاجرت آن ها و عدم رسیدگی مناسب، این کلیسا در حال تخریب است. قلات در فاصله 35 کیلومتری از شهر شیراز واقع شده و آب و هوای خنکی دارد.

برای رزرو اقامتگاه در شیراز کلیک کنید.

باغ نارنجستان

باغ نارنجستان

باغ نارنجستان در زمان حکومت ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده و به نام نارنجستان قوام نیز شناخته می شود. بهترین زمان بازدید از این بنای تاریخی در روشنایی روز است چون در این صورت می توانید شیشه های رنگی، موزائیک های منحصر به فرد و مجموعه ای از آثار هنری ایرانی و اروپایی را به خوبی مشاهده کنید. عمارت این باغ دکوراسیون فوق العاده ای دارد و سقف آن با نقاشی های رنگ و روغن تزئین شده است. سبک این تزئینات متعلق به دوران زندیه است و در اغلب آثار مرتبط به دوران زندیه و قاجار مشاهده می شود. علاوه بر این، قسمت های مختلف این عمارت مانند دیوارها و ایوان نیز با تصاویر زیبایی مثل نقاشی های گل و بوته، اشکال حیوانات، منظره شکارگاه و ... تزئین شده اند.

مطلب باغ های ایرانی را بخوانید.

دریاچه صورتی شیراز

دریاچه صورتی شیراز

دریاچه صورتی شیراز یا همان دریاچه مهارلو از دیگر جاذبه های طبیعی شهر شیراز است. این دریاچه به دلیل غلظت بالای نمکی که دارد به رنگ قرمز و گاهی صورتی دیده می شود. دریاچه مهارلو در گذشته به این رنگ نبوده و پرندگان و جانوران زیادی در آن زندگی می کردند. اگرچه بالا رفتن غلظت نمک و تغییر رنگ دادن دریاچه پدیده ای زیبا و جذاب برای توریست ها و عکاسان است، اما ضرر زیادی برای جانوران و پرندگان دریاچه دارد.

رستوران هفت خوان

رستوران هفت خوان

رستوران هفت خوان یکی از شیک ترین و مدرن ترین رستوران های شهر شیراز است که سبک های مختلف غذا را برای شما فراهم می کند. این رستوران دارای قسمت های مختلفی است که در هر کدام از این قسمت ها می توانید یک سبک غذای مورد نظر خود را امتحان کنید. یکی از پرطرفدار ترین قسمت های این مجموعه رستوران باربیکیو آن است که در بالاترین طبقه واقع شده و مجهز به سیستم های اتوماتیک سقف ها و دیواره های جمع شونده است. رستوران سنتی نیز از بخش های پرطرفدار این مجموعه است که می توانید در آن از غذاهای سنتی و اجرای موسیقی زنده لذت ببرید.

بخش اول مطلب جاذبه های گردشگری شیراز را بخوانید.