مناطق جذاب و جاذبه های شهر شوشتر - بخش دوم

شوشتر نمادی از فرهنگ ایران باستان و یکی از مراکز توریستی مهم کشور است. اگرچه شهر شوشتر کمتر در لیست مقاصد گردشگران قرار می گیرد اما دارای جاذبه های تاریخی فوق العاده ای است.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ @ ۱۴:۰۲
17

شوشتر نمادی از فرهنگ ایران باستان و یکی از مراکز توریستی مهم کشور است. اگرچه شهر شوشتر کمتر در لیست مقاصد گردشگران قرار می گیرد اما دارای جاذبه های تاریخی فوق العاده ای مثل سیستم آبرسانی باستانی، زیارتگاه ها و بناهای تاریخی مرتبط به دوران قاجار است که همگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. شوشتر یکی از بهترین مکان ها برای برقراری ارتباط با افراد محلی است و دلیل آن عدم ازدحام و شلوغی های رایج در جاذبه های گردشگری است. در این مطلب با مهمترین جاذبه های گردشگری شهر شوشتر آشنا خواهید شد.

هتل سنتی طبیب

هتل سنتی طبیب

هتل طبیب یک هتل سنتی زیبا است که در خیابان اصلی شهر واقع شده و یکی از بهترین انتخاب ها برای اقامت در شوشتر است. طراحی و دکوراسیون سنتی این هتل به گونه ای است که هر گردشگری را به خود جذب می کند. هتل سنتی طبیب از لحاظ امکانات رفاهی، زیبایی، غذا و ... شرایط مناسبی دارد و با توجه به امکاناتی که ارائه می دهد و در مقایسه با هتل های دیگر، قیمت مناسبی هم دارد.

مطلب سازه های آبی شوشتر را بخوانید.

شهر باستانی شوش

شهر باستانی شوش

شوش یا همان شهر باستانی سوسا یکی از قدیمی ترین تمدن های انسانی جهان است که با تاریخچه ای 6000 ساله در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. بر اساس شواهد و اسناد تاریخی، شوش یکی از شهرهای اصلی ایران باستان بوده که شکوه و زیبایی این شهر باعث اهمیت بالای آن بوده است. بررسی این شهر برای اولین بار توسط یک فرد یهودی به نام بنجامین بن جنه در اوایل قرن 12 صورت گرفت. بعد ها شخصی انگلیسی به نام ویلیام کنت لوفتوس اولین حفاری را در سال 1850 در این منطقه انجام داد. با در نظر گرفتن قدمت این شهر، احتمالا شهر سوخته تنها شهر باستانی ایران است که از لحاظ تاریخی قابل مقایسه با شوش می باشد.

بازار صنایع دستی شوشتر

بازار صنایع دستی شوشتر

بازار صنایع دستی شوشتر در کاروانسرای افضل واقع شده و در دوره قاجار ساخته شده است. این بنای تاریخی تاکنون بارها بازسازی و مرمت شده است. از مشهورترین صنایع دستی شوشتر می توان به محصولات سفالی، جواهرات سنتی، سجاده و پارچه های مختلف اشاره کرد. بخش زیرزمین این بازار نیز دارای صنایع دستی و محصولات متنوعی است که بازدید از آن می تواند برای شما جذاب باشد.

رستوران سنتی لشکر

رستوران سنتی لشکر

رستوران سنتی لشکر یکی از بهترین پیشنهاد ها برای صرف غذا در این شهر است. این رستوران در کنار رودخانه واقع شده و منظره طبیعی فوق العاده ای دارد. این رستوران سرویس چای و انواع غذاهای سنتی ایرانی را با کیفیتی بسیار خوب ارائه می دهد. برای تجربه غذای سنتی با کیفیت عالی در منظره ای دلپذیر و زیبا در شوشتر، این رستوران را از دست ندهید.

برای رزرو اقامتگاه در شوشتر کلیک کنید.

مسجد جامع شوشتر

مسجد جامع شوشتر

مسجد جامع شوشتر یکی از مهمترین و قدیمی ترین مساجد در ایران محسوب می شود. این مسجد در زمان خلافت سیزدهمین خلیفه عباسی ساخته شد و ساخت آن 191 سال طول کشید. اگرچه این مسجد در سال های گذشته بارها مرمت و بازسازی شده اما هنوز هم تجربه بازدید از معماری و دکوراسیون سنگی و جذاب داخل این مسجد برای هر گردشگری جالب خواهد بود.

باغ خان

باغ خان

یک باغ زیبا با درختان نخل بلند که در امتداد رود گرگر، واقع در قسمت جنوبی سیستم های آبی شوشتر واقع شده است. آب مورد نیاز باغ از طریق کانال‌های محوطه‌ی آبشارها و آسیاب‌ها تامین ‌می‌شود. با توجه به این، گرچه از این باغ به عنوان باغ‌ دوره قاجاریه یاد می‌شود، اما می‌توان به جرات شبکه‌ی آبیاری و کانال‌های آبرسانی این باغ را متعلق به زمان ساسانیان دانست.

بخش اول مطلب مناطق جذاب و دیدنی شوشتر را بخوانید.