جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر تبریز - بخش دوم

تبریز بزرگترین شهر شمال ایران است که بیش از 4 هزار سال قدمت دارد. این شهر در طول تاریخ تاثیرات فرهنگی و اقتصادی زیادی بر وضعیت کشور داشته است.

ادمین سفرپین
ادمین سفرپین
سفر | یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ @ ۱۴:۴۰
18

تبریز بزرگترین شهر شمال ایران است که بیش از 4 هزار سال قدمت دارد. این شهر در طول تاریخ تاثیرات فرهنگی و اقتصادی زیادی بر وضعیت کشور داشته است. متاسفانه بسیاری از آثار تاریخی و فرهنگی تبریز در طول تاریخ توسط جنگ ها و وقایع طبیعی مثل سیل و زلزله از بین رفته اند اما چیزی که باقی مانده مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد. از جمله مهمترین این آثار، بازار تبریز است که معماری فوق العاده ای دارد و در گذشته به عنوان بزرگترین بازار در جاده ابریشم شناخته می شد. تبریز شهری است که به عنوان مرکزی برای فرهنگ، زبان، ادبیات و هنر آذری شناخته می شود. در این مطلب با برجسته ترین جاذبه های گردشگری شهر تبریز آشنا خواهید شد.

پارک ائل گلی

پارک ائل گلی

پارک ائل گلی بهترین مکان در تبریز برای قدم زدن و پیاده روی است. پارک ائل گلی دریاچه ای مصنوعی دارد که عمق آن 12 متر است و در محوطه آن قایقرانی انجام می شود. این پارک با نام پارک شاه گلی نیز شناخته می شود که البته پس از انقلاب نام ائل گلی یعنی دریاچه مردم برای آن انتخاب شد. عمارت هشت ضلعی موجود در مرکز دریاچه این پارک در گذشته عمارتی فرسوده بود که در سال 1346 تخریب و جای آن عمارتی دو طبقه و زیبا ساخته شد که امروزه از آن به عنوان رستوران استفاده می شود.

برای رزرو اقامتگاه در تبریز کلیک کنید.

ارگ علیشاه تبریز

ارگ علیشاه تبریز

بقایای این قلعه که در قرن چهاردهم میلادی در تبریز ساخته شده است امروزه به عنوان نمادی از این شهر شناخته می شود. ارگ علیشاه در طول زمان تا حد زیادی تخریب شده و امروزه به دلیل بازسازی هایی که روی این اثر تاریخی در حال انجام است نمی توانید به قسمت های داخلی این ارگ وارد شوید و فقط می توانید از پشت حصارهای محافظ از این اثر تاریخی بازدید کنید.

با مسجد کبود تبریز آشنا شوید.

موزه آذربایجان

موزه آذربایجان

بهترین موزه ای که می توانید در تبریز از آن دیدن کنید موزه آذربایجان است. این موزه شما را با فرهنگ و تاریخ مردم در آذربایجان به خوبی آشنا می کند. این موزه سه سالن بزرگ و یک کتابخانه دارد و تعداد زیادی نمایشگاه جذاب در مورد فرهنگ و تاریخ این منطقه در آن وجود دارد که می تواند شما را برای چند ساعت سرگرم کند. این موزه به عنوان دومین موزه باستان شناسی ایران پس از موزه ملی ایران شناخته می شود.

قسمت اول مطلب جاذبه های گردشگری تبریز را بخوانید.