مهمان نوازی

مهمان نوازی

از یک میزبان که اقامتگاه خود را در سفر پین به اشتراک می گذارد انتظار می رود کلیه قواعد و الزامات مهمان نوازی را رعایت نماید، تا هر سه ضلع میزبان، گردشگر و سفرپین از این همکاری رضایت داشته باشند. این الزامات از طریق گزارشات مستقیم، سیستم دیدگاه و امتیاز دهی قابل ارزیابی می باشد.

4 الزام اساسی میزبانی عبارتند از:

  • پاسخگویی به درخواست ها: سفرپین از میهمانان می خواهد تا در اسرع وقت به سرعت پاسخگویی و نحوه آن از جانب شما امتیاز دهد تا بر این اساس پاسخگویی شما مورد سنجش قرار گیرد.

 

  • قبول درخواست رزرو: سفرپین انتظار دارد که اگر تقویم رزرو اقامتگاه شما نشان می دهد که آمادگی میزبانی دارید به درخواست رزرو مهمانان پاسخ مثبت دهید و از لغو آن خود داری نمایید. چرا که لغو درخواست امتیاز منفی را برای شما در پی خواهد داشت. لذا لازم است که همواره نسبت به بروزرسانی تقویم میزبانی خود کوشا باشید تا از تداخل درخواست ها و لغو آن جلوگیری شود. به این ترتیب شما احتمال دریافت درخواست رزرو بیشتری را از سیستم در تاریخ های آینده خواهید داشت و می توانید از میان درخواست های وارده یکی را انتخاب نموده و به آن برای زمان مورد نظر پاسخ مثبت دهید.

 

  • اجتناب از لغو درخواست ها: ما لغو درخواست های وارده را از سوی شما بسیار جدی می گیریم و بر مبنای آن سیستم ممکن است حتی عضویت شما را در سفرپین لغو کند. چرا که مهمانان برنامه سفرشان به پاسخ های شما بستگی دارد و اگر پس از تایید درخواست برای میزبانی آن درخواست لغو شود و میزبان از وظایف خود عدول کند مهمان دچار مشکلات زیادی در حین سفر خواهد شد. لذا از شما صراحتا می خواهیم که از لغو رزروهای تایید شده جدا خودداری کنید.

 

  • بازخوردهای مثبت دریافت کنید: مهمانان می توانند در حین یا پس از اقامت در اقامتگاه شما نظرات و بازخوردهای خود را نسبت به درستی اطلاعات اعلام شده از جانب شما، نحوه برخورد و پاسخگویی شما، تحویل به موقع، بهداشت اقامتگاه، امکانات و ارزش نسبت به هزینه اعلام کنند. این نظرات برای همه قابل دسترس می باشد و اغلب مهمانان نسبت به تجربیات مثبت یا منفی دیگر مسافران تصمیم به رزرو اقامتگاه می گیرند. پس به نفع شماست که ارزیابی مثبت کاربران را دریافت کنید. میزبانانی که بازخوردهای منفی زیادی دریافت کنند از خدمات ما محروم خواهند شد.

توصیه می شود که عکس های اقامتگاه که در سفرپین قرار داده می شوند به درستی شرایط و چیدمان آن را نشان دهد و با واقعیت همخوانی داشته باشد. لذا توجه داشته باشید عکس های اقامتگاه خود را در فواصل زمانی نسبتا کوتاه به روز رسانی کنید تا بازخوردهای مثبت کاربران را در این زمینه کسب کنید.

انتظار می رود عکس های با کیفیتی از اقامتگاه خود تهیه کنید و شرح کاملی از امکانات موجود را بنویسید. قوانین خانه را تا حد امکان سهل در نظر بگیرید و هرآنچه را که انتظار دارید مهمانان رعایت کنند به وضوح شرح دهید. مانند سیگار کشیدن، حیوانات خانگی و یا تعداد مهمانان و ...

به شما توصیه می کنیم برای ارزیابی قیمت پیشنهادی خود، سایر اقامتگاه ها در همان منطقه را بررسی نموده تا از دقت در  قیمت پیشنهادی خود اطمینان حاصل نمایید.

اپلیکیشن سفرپین را برروی تلفن همراه خود نصب کنید تا به راحتی پیامهای سیستم را دریافت کنید.